Proteste masive anti-război în Israel pe fondul intensificării conflictului cu Iranul
Partidele care sunt dintotdeauna la putere și care au adus țara și populația în halul in care se află sunt hotărât cele care vor da din nou guvernele, multă vreme de acum încolo. Cică, e pentru stabilitate, scrie europarlamentarul AUR, profesorul Gheorghe Piperea, preluat de Romanian Global News.
Așa s decis președintele Dan că e pro-occidental să facă.
În plus, e de comedie noir să vezi că sucursalele partidului unic psdpnlusrudmr dau vina una pe alta. Sucursala usere consideră că sucursala pesede e diavolul pe pământ, în timp ce pesede zice “ba pe-a mă-tii” la adresa usere. Cât despre penele, ei sunt boierii care, dacă n-ar fi la putere, nu ar fi capabili nici să zdrăngăne o mandolină, dar dau vina în mod superior fie pe pesede, fie pe usere.
Nu ar vedea niciunul bârna din ochiul propriu, dar sar la gâtul celui care pare a avea un pai în ochi.
E grav de tot că atât de mulți naivi i-ar vota din nou mâine, majoritar, de frica de … ce vreți voi. Sunt suficiente motive pentru a le rămâne captivi…